ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502720
*
nr 950 2720
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, "från balkongen", 36x43, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), signerad, "från balkongen", 36x43, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday Mars 23 2015
at 20:14:52
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/3 18:33:02
1
350 kr
22/3 18:48:58
2
400 kr
22/3 22:34:12
1
450 kr
22/3 22:35:24
1
500 kr
23/3 19:45:48
2
500 kr
23/3 19:45:48
1
500 kr (Robot)
23/3 20:09:52
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Läs om budbetjänten
nr 950 2720
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, "från balkongen", 36x43, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), signerad, "från balkongen", 36x43, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/3 18:33:02 | 1 | 350 kr |
22/3 18:48:58 | 2 | 400 kr |
22/3 22:34:12 | 1 | 450 kr |
22/3 22:35:24 | 1 | 500 kr |
23/3 19:45:48 | 2 | 500 kr |
23/3 19:45:48 | 1 | 500 kr (Robot) |
23/3 20:09:52 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06